گروه نرم افزاری ویرا
back

مترجم موبایل بازار بومی سازی را هدایت می‌کند

مترجم موبایل بازار بومی سازی را هدایت می‌کند

گزارش جدید از Researchmoz (شرکتی است که بر روی بازار تحقیق می کند) نشان می دهد که گوشی های هوشمند بزرگ ترین محرک برای صنعت بومی سازی است.  در گزارشی که این شرکت ارائه کرده است  تاثیر موبایل بر روی زبانی که توسعه داده می شود و نیاز کسب وکارها به یادگیری زبان های مختلف برجسته شده است. گزارش مورد نظر چنین بیان می کند:
گوشی های هوشمند آخرین و بهترین محرک برای ترجمه نرم افزاری است. هر شرکتی وب سایت کاربر پسند خود را دارد و هر کدام از آنها نیز بازار کاری خود را دارند. شرکت هایی  که به طور بین المللی کار می کنند  ممکن است در ۸۰ الی ۱۷۰ کشور مختلف حضور داشته باشند. بومی سازی معادل ترجمه است. افراد سپس به این وب سایت ها دسترسی خواهند داشت و از طریق گوشی های هوشمند خود خرید می کنند. سامسونگ گلکسی اس می تواند زبان های متعددی را در زمان واقعی ترجمه کند.  این گوشی توانایی  ترجمه تصاویر گرفته شده توسط دوربین را نیز دارد.
در این موضوع چند روند و گرایش بسیار بزرگ وجود دارد که باید مدنظر قرار گیرد. اولین مورد این است که هر  شرکتی باید وب سایت خود را داشته باشد و آن را کاربر پسند طراحی نماید و به بازار عرضه کند. این موضوع حقیقتا یک پدیده جدید است. ایده ای که پشت این ماجرا وجود دارد این است که حضور آنلاین شرکت ها باید برای  زبان های متعددی بومی سازی شود. در این شرایط امکان دسترسی به مخاطب هدف وجود خواهد داشت. امروزه کسب و کارها باید پا را فراتر از بومی سازی وب سایت های خود بگذارند و سعی کنند بومی سازی را در تمامی موارد همچون دسترسی عمومی و روابط خارجی رعایت نمایند. این موارد در برگیرنده مطبوعات، وبلاگ ها، رسانه های اجتماعی و محتوای تولید شده توسط کاربر است. دومین گرایشی که وجود دارد این است که افراد به طور قابل توجهی از گوشی های هوشمند خود برای دسترسی به سایت ها و خرید  از آن ها استفاده می کنند.  امروزه تعداد افرادی که به صورت آنلاین خرید می کنند افزایش یافته است. در برخی از موارد مشتریان در بازارهایی همچون بازار چین خریدهای آنلاین خود را از طریق موبایل انجام می دهند. ویرا این موضوع را پوشش داده است. در حال حاضر تجارت الکترونیکی رشد زیادی در حوزه موبایل و گوشی های هوشمند داشته است. در نهایت گزارش منتشر شده به موضوع توسعه های ایجاد شده در نرم افزارهای زبانی اشاره می کند و می گوید:
سامسونگ گلکسی اس می تواند زبان های متعددی را در زمان واقعی ترجمه کند. همچنین سامسونگ عملکرد درون ساختی برای ترجمه دارد که می تواند متن یا صوت را ترجمه کند.  فناوری که به عملکرد ترجمه سامسونگ قدرت می دهد همانند گوگل ترنسلیت است. این موضوع بدین معنی است که ترجمه ارائه شده  تنها زمانی مفید خواهد بود که افراد بخواهند از آن در سفر و مسافرت استفاده کنند و امکان استفاده از آن برای محتوای تجاری وجود ندارد. در آینده، گوشی های هوشمند ما  با عملکردهای بهتری مجهز خواهد شد. ویرا تلاش می کند مفهوم ترجمه را عوض کند. این اپلیکیشن از گوشی های هوشمند به عنوان یک ابزار قدرتمند استفاده می کند. هر فردی می تواند این اپلیکیشن رایگان را دانلود کند  و با استفاده از پلتفرم مبتنی بر چت یا ترجمه از آن استفاده نماید. در حال حاضر، دستگاه های موبایلی به یک ابزار قدرتمند برای ترجمه تبدیل شده اند. این دستگاه ها نه تنها می توانند تقاضای ترجمه را پوشش دهند بلکه ترجمه را نیز  هدف قرار می دهد. باید یک موضوع را مد نظر داشته باشید. موبایل  نه تنها ترجمه را عوض می کند بلکه روش ارائه آن را نیز تغییر خواهد داد.
با وجود قابلیت ترجمه در زمان ویرا، کسب و کارها می توانند ترجمه های خود را از طریق دستگاه های موبایلی ارائه کنند.  ترجمه موبایلی مزایای ذاتی زیادی نسبت به ترجمه دسکتاپی دارد. ۷۰ درصد از محتوای دیجیتال امروزی بر روی موبایل تولید و مصرف می شود.  اما هنوز محتوای اندکی از طریق موبایل ترجمه می شود. به همین خاطر باید حوزه ترجمه از طریق موبایل تغییر کند.  وجود اطلاعات دیجیتال بسیار به این معنی است که کسب و کارها باید بتوانند پاسخ سریعی به تقاضای بازار بدهند. ترجمه نیز از این موضوع استثنا نیست. توانایی سریع ترجمه کسب و کارها را قادر می سازد با رقبای خود مبارزه کنند و در بازار جهانی متمایز شوند.

دیدگاه خوتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبدیل گوشی های هوشمند به مترجم جیبی همراه
مطلب قبلی مزایای آموزش word

مایکروسافت ورد یک برنامه پردازش کلمات به صورت گرافیکی است که کاربران می توانند با…

تبدیل گوشی های هوشمند به مترجم جیبی همراه
مطلب بعدی تبدیل گوشی های هوشمند به مترجم جیبی همراه

نسخه جدید مترجم جیبی ویرا از ترجمه آفلاین نیز پشتیبانی می کند. این موضوع بدین…

برای ارتباط با پشتیبانی ویرا، به آیدی @Vira_crm در تلگرام پیغام ارسال نمایید.