گروه نرم افزاری ویرا
back

اپلیکیشن مترجم همراه

اپلیکیشن مترجم همراه

تامین کنندگان خدمات ترجمه و اپلیکیشن مترجم همراه امروزی ، باید بتوانند فناوری هایی را به کار گیرند که با تقاضای موجود در بازار همخوانی داشته باشد. رشد گسترده در زمینه ترجمه مشارکتی باعث ایجاد دستاوردهای بزرگی شده است. همانطور که الیزابت پولدو از نیویورک تامیز می نویسد:
ده ها تن از مترجمان قادرند به طور همزمان با استفاده از یک برنامه تحت وب جمعی طراحی شده توسط موسسه زبانشناسی رایانه ای از شورای ملی تحقیقات در کنار یکدیگر کار کنند. این برنامه Traduco نام دارد که در زبان ایتالیایی به معنای” من ترجمه می کنم” هست.
این برنامه مترجمی به طور خاص برای پشتیبانی از متون قدیمی و باستانی طراحی شده بود و می توانست رویکردهای متفاوتی را با هم ترکیب کند. Emiliano Giovannetti هماهنگ کننده واحد تحقیقات در این موسسه می گوید: من متخصص Talmudic نیستم اما بعد از ۴ سال به خوبی پیچیدگی های متون قدیمی را درک می کنم. متون نباید به صورت تحت اللفظی ترجمه شود. در این شرایط به جای ترجمه کلمه به کلمه به ترجمه معنایی و تفسیری از متن نیاز خواهیم داشت. برنامه های ترجمه موجود قادر به انجام اینکار نبودند. به همین خاطر برنامه های جدیدی باید طراحی می شد. سیستم Traduco به افراد اجازه می دهد در یک زمان واحد بر روی یک متن کار کنند. اینکار باعث می شود ترجمه با سرعت زیادی به پیش رود. مقایسه سیستم جدید و قدیم در کنار یکدیگر می تواند ایده موجود را به خوبی روشن کند.
با استفاده از نرم افزارهای جدیدی که برای ترجمه متون قدیمی طراحی شده اند،یک مدل مشارکتی و جدید برای ترجمه ایجاد شده است. اینکه دانشمندان Talmudic این موضوع را تشخیص بدهند یا نه زیاد مهم نیست. چیزی که اهمیت دارد این است که مدل مشارکتی آن ها برای ترجمه، آینده مترجمی و صنعت بومی سازی را تغییر خواهد داد. امروزه ترجمه به یک صنعت اشتراکی نیاز دارد. صنعت اشتراکی نوع جدیدی از تبادلات است که در آن یک فرد به طور مستقیم کالا یا خدماتی را از یک اپلیکیشن موبایلی دریافت می‌کند. این فرد معمولا از طریق پلتفرم های آنلاین یا موبایلی به نرم افزار متصل است. فناوری های موجود به بازار اجازه می دهد در این معاملات به طور موثر حضور داشته باشند. اگرچه صنعت اشتراکی از صنایع مسافرتی سرچشمه گرفته است اما در حال حاضر به شبکه های اجتماعی، شبکه های تخصصی، رسانش و تحویل دارو، بازی سازی و خدمات ترجمه زبان های مختلف توسعه یافته است و می تواند خود را با نیازهای موجود هماهنگ کند. همانطور که می دانید، اپلیکیشن مترجم همراه ویرا یک نرم افزار ترجمه است که به طور مشابه خدمات ترجمه را به متقاضیان خدمات ارائه می‌کند. این متقاضیان ممکن است کسب وکارهای موجود یا فردی که نیاز به ترجمه متن دارد باشند. برخلاف سایر پلتفرم های اقتصاد اشتراکی همچون Uber و AirBnb ، پلتفرم ویرا، از لحاظ جغرافیایی محدود نیست و می تواند نیاز افراد در سرتاسر جهان را هدف قرار دهد. فرض کنید که تنها یک تیم کوچک ۱۰-۵ نفره از مترجمان را در اختیار ندارید. در این شرایط می توانید به طیف وسیعی از مترجمین دسترسی داشته باشید و اسناد و فایل های خود را به برنامه بدهید، و ترجمه با کیفیتی تحویل بگیرید. هر چقدر جلوتر می رویم، ترجمه باید سریع‌تر و بهتر انجام شود تا بتواند نیازهای جهانی را تامین نماید. امروزه محتوای زیادی برای ترجمه وجود دارد پس به کمک مترجمین زیادی نیاز خواهیم داشت. صنایعی همچون حقوق، امور مالی، علوم طبیعی و بازی سازی و سرگرمی بازار جهانی را هدف قرار داده اند. بنابراین نیاز به ترجمه و بومی سازی محتوا ها در حال افزایش است. چیزی که باید ترجمه شود نیز تغییر یافته است. همین امر باعث شده است حوزه جدیدی برای ترجمه باز شود که به تدریج در حال رشد است. دنیای امروزی ما با انفجار اطلاعات روبروست و بیشتر این اطلاعات به صورت دیجیتال عرضه می شود. نرم افزارهای ترجمه ما نه تنها باید خود را با این محتوای دیجیتال هماهنگ سازند بلکه باید بتوانند خود را به گونه ای مقیاس بندی کنند که با حجم تقاضاهای موجود در بازار سازگار باشد. رسانه های اجتماعی، محتوای تولید شده توسط کاربران، وب سایت ها، خدمات استریمینگ و سایر موارد حجم زیادی از محتواها را به بازار اضافه کرده است که نمی توان آن را با مدل سنتی ترجمه کرد. فناوری امروزی موبایل می تواند پلتفرم هایی را ایجاد کند که در آن محتوا و ترجمه به سادگی به اشتراک گذاشته می شود و علی رغم موقعیت موجود به خوبی کار می کند. به طور مشابه، نمی توانیم منابع ارزشمند و پیشرفت ایجاد شده را نادیده بگیریم. همه رشته های دانشگاهی و صنعت می توانند از چنین رشدی بهره مند شوند.

دیدگاه خوتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مزایای آموزش excel
مطلب قبلی ۵ کاربرد کلیدی در یادگیری اکسل در محیط کاری

همانطور که می دانید مایکروسافت اکسل یکی از مهم ترین نرم افزارهای رایانه ای است…

مزایای آموزش excel
مطلب بعدی مزایای آموزش excel

آموزش اکسل از قابلیت رابط کاربری روان مایکروسافت آفیس استفاده می کند تا به یافتن…

برای ارتباط با پشتیبانی ویرا، به آیدی @Vira_crm در تلگرام پیغام ارسال نمایید.