گروه نرم افزاری ویرا
back

۵ زبان برتر در دنیای کسب وکار + مترجم برتر زبان

۵ زبان برتر در دنیای کسب وکار + مترجم برتر زبان

واضح است که جهان به طور فزاینده ای به هم متصل شده است و کسب وکارهای امروزی بیشتر از قبل به سمت جهانی شدن پیش می روند. با رشد اینترنت، دسترسی به مخاطبان مختلف از سرتاسر جهان ساده تر شده است. اما هنوز هم زبان یک سد و مانع بزرگ در این مسیر محسوب می شود. به همین خاطر داشتن یک مترجم برتر زبان اهمیت بسیار زیادی دارد. با وجود زبان های مختلف در سرتاسر جهان، تصمیم گیری در مورد زبان ترجمه بسیار دشوار است. اینکه بدانید چه زبانی را هدف قرار دهید می تواند به یک چالش بزرگ تبدیل شود. اگرچه زبان انگلیسی در صدر زبان های مختلف قرار دارد اما در این مقاله قصد داریم ۵ مورد از برترین های زبان کسب وکار بین المللی را بیان کنیم. پس همراه ما باشید.

زبان ماندارین:

بر اساس مطالعات انجام شده توسط بلومبرگ؛ زبان ماندارین در آینده یکی از زبان های مهم و پر کاربرد در حوزه کسب وکارهای بین المللی خواهد بود. تقریبا ۱۴٫۴ درصد از جمعیت جهان ، به زبان مادری ماندارین صحبت می کنند و یکی از گسترده ترین زبان هایی است که در جهان مورد استفاده قرار می گیرد. حدود یک میلیارد نفر از جمعیت جهان با زبان ماندارین صحبت می‌کنند. از آنجایی که افراد زیادی از زبان ماندارین استفاده می کنند، ترجمه به این زبان ضرورت زیادی خواهد داشت. زبان انگلیسی به طور گسترده در کشورهایی همچون چین مورد استفاده قرار نمی گیرد. علاوه بر این، اقتصاد چین در طول چند دهه اخیر رشد بسیار زیادی داشته است و در حال حاضر دومین اقتصاد بزرگ جهان محسوب می شود. این کشور رشد ۷٫۷ درصدی در اقتصاد خود دارد. سلطه این کشور در اقتصاد جهانی باعث شده است ماندارین یکی از منابع قابل توجه برای جلب فرصت های موجود در حوزه کسب وکار باشد. از آنجایی که کسب وکار در چین به یک موضوع جهانی تبدیل شده است ، شکی نیست که بیشتر افراد به سمت آن روی بیاورند. به همین خاطر دانستن زبان ماندارین به ایجاد و توسعه روابط تجاری و اقتصادی با این کشور کمک می کند.

زبان اسپانیایی:

همانطور که می دانید زبان اسپانیایی زبان رسمی کشورهایی همچون مکزیک، اکوادور، پاراگوئه، ایالت متحده و سایر ممالک است. به همین خاطر این زبان یکی از زبان های جذاب برای ترجمه محسوب می شود. در اروپا، زبان اسپانیایی بعد از زبان انگلیسی دومین زبان محبوب محسوب می شود و در جهان دومین زبانی است که بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. حدود ۴۱۴ میلیون نفر از افراد آمریکا و اروپا به زبان اسپانیایی صحبت می کنند. مطالعات انجام شده نشان می دهد که ۳۷٫۶ میلیون نفر از افراد در ایالت متحده آمریکا از زبان اسپانیایی به عنوان اولین زبان خود استفاده می کنند. به همین خاطر، زمانی که می خواهید کسب و کاری را با ایالت متحده داشته باشید باید این جمعیت عظیم را مد نظر داشته باشید. از آنجایی که ایالت متحده بزرگترین اقتصاد را در جهان دارد، استفاده از زبان اسپانیایی و داشتن اطلاعات کافی برای ترجمه آن به یک موضوع مهم تبدیل شده است.

زبان روسی:

روسیه یک کشور بین المللی و فعال است. به همین خاطر زبان روسی یکی از شش زبان رسمی سازمان ملل متحد است. زبان روسی برای روابط بین المللی و دیپلماسی و تجارت از اهمیت ویژه ای برخوردار است . به خاطر اندازه این کشور، اقتصاد در حال ظهور و منابع طبیعی آن، کسب وکار در آن رشد زیادی داشته است و کشورهای دیگر برای برقراری روابط تجاری و اقتصادی با آن تمایل زیادی دارند. حدود ۲۵۰ میلیون نفر به زبان روسی صحبت می کنند و همین امر موجب شده است این زبان هشتمین زبان محبوب در سرتاسر جهان باشد. علاوه بر این، مسکو نسبت به هر شهر دیگری در جهان، بالاترین جمعیت میلیاردرها را دارد. به خاطر وجود چنین دلایلی، ترجمه به زبان روسی می تواند برای ایجاد منافع تجاری و اقتصادی مهم باشد.

زبان عربی:

بلومبرگ زبان عربی را به عنوان یکی از زبان های مفید تجاری رتبه بندی کرده است. همانطور که می دانید زبان عربی برای کسب وکارهای زیادی مهم است و برای ورود به دنیای تجاری خاورمیانه از اهمیت زیادی برخوردار است. زبان عربی توسط ۲۹۵ میلیون نفر از افراد در سرتاسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد و در ۲۷ کشور مختلف به عنوان زبان رسمی شناخته شده است. علاوه بر این، با وجود بازار رشد سریع آن به یک عامل مهم و قابل توجه در تجارت تبدیل شده است. اینترنت در خاور میانه رشد بسیار زیادی داشته است . به همین خاطر ترجمه به این زبان از اهمیت ویژه ای برخوردار است . با وجود چنین دلایلی، اهمیت زبان عربی به عنوان یک زبان تجارت بین المللی آشکار است.

زبان پرتغالی:

اگرچه ممکن است زبان پرتغالی به نظر یک گزینه اشکار نیاید اما زبان رسمی ۲۰۹ میلیون نفر در برزیل است. در حال حاضر برزیل به عنوان نهمین اقتصاد بزرگ در جهان شناخته شده است و زبان پرتغالی رتبه ششم را در جهان دارد. زبان پرتغالی دومین زبانی است که در آمریکای لاتین و برخی از کشورهای آفریقایی مورد استفاده قرار می گیرد. تقاضا برای زبان پرتغالی در ایالت متحده نیز در حال افزایش است . اگرچه زبان پرتغالی همیشه به عنوان مهم ترین زبان جهان شناخته شده است اما اخیرا به عنوان مهم ترین زبان برای روابط بین المللی و تجاری در نظر گرفته شده است. از آنجایی که برزیل به یک قدرت اقتصادی در جهان تبدیل شده است ترجمه به زبان پرتغالی می تواند منافع تجاری و اقتصادی زیادی به همراه داشته باشد. فرصت های تجاری در برزیل در حال رشد است.
برای اینکه بتوانید به بازارهای قدرتمند تجاری و اقتصادی وارد شوید، دانستن زبان هایی همچون اسپانیایی، چینی، عربی، روسی ، پرتغالی و سایر زبان ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
برای دریافت خدمات ترجمه به کجا باید مراجعه کنیم؟
همانطور که می دانید مترجم همراه ویرا ترجمه قابل اعتماد و سریعی را فراهم می کند. استفاده از گوشی های موبایل برای ترجمه باعث شده است این سرویس کاربر پسند و موثر باشد. این اپلیکیشن می تواند بیش از ۲۴ زبان زنده دنیا را با قیمتی مقرون به صرفه و در کمترین زمان ممکن ترجمه کند.

دیدگاه خوتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ترجمه در قرن بیست و یک
مطلب قبلی تبدیل گوشی هوشمند شما به یک مترجم همراه سفر

با استفاده از مترجم همراه سفر ویرا شما می توانید آینده هر زبانی را در…

ترجمه در قرن بیست و یک
مطلب بعدی ترجمه در قرن بیست و یک

ما در دنیایی زندگی می کنیم که اقتصاد در آن یک موضوع جهانی است. افراد…

برای ارتباط با پشتیبانی ویرا، به آیدی @Vira_crm در تلگرام پیغام ارسال نمایید.