گروه نرم افزاری ویرا
back

چگونه می توان به عنوان یک تایپیست؛ سرعت کار با نرم افزار ورد را افزایش داد؟

توسط گروه نرم افزاری ویرا منتشر شده در ورد ۲ دیدگاه
چگونه می توان به عنوان یک تایپیست؛ سرعت کار با نرم افزار ورد را افزایش داد؟

بیشتر افرادی که در حرفه نویسندگی و تایپ مشغول به کار هستند با این مشکل دست و پنجه نرم می کنند. ممکن است حجم کار شما به عنوان یک تایپیست بسیار زیاد باشد اما زمان کافی برای اتمام آن ها نداشته باشید. به همین خاطر باید بتوانید سرعت تایپ خود را افزایش دهید. اما سوال اینجاست که چگونه می توان سرعت تایپ را افزایش داد و همه مقالات دست نوشته را در نرم افزار ورد تایپ نمود؟

اگر مقاله مورد نظر به خوبی نوشته شده باشد، در یک زمان محدود و با افزایش سرعت تایپ می توان آن را در نرم افزاری همچون ورد تایپ نمود. به همین منظور قصد داریم در این مقاله نکاتی را در مورد افزایش سرعت تایپ بیان کنیم.پس همراه ما باشید.

۱- باید بدانید هر کدام از حروف الفبای مورد نظر شما در کجای کیبورد قرار دارد؟

بله درست شنیدید. اگر واقعا قصد دارید سرعت تایپ خود را افزایش دهید باید فریم و چارچوب کیبورد خود را برای همیشه در ذهن داشته باشید. باید بدانید هر کدام از حروف الفبا و دکمه های مورد نیازتان در کجای کیبورد واقع شده است. این موضوع بسیار ضروری است زیرا باعث می شود زمان تلف شده به حداقل برسد و همه کارها به خوبی انجام گردد. همانطور که می دانید بیشتر زمان تایپیست ها به خاطر جستجوی حروف الفبا و سایر دکمه های موجود بر روی کیبورد تلف می شود. اما اگر موقعیت دقیق و درست هر کدام از دکمه ها را بدانید در زمان خود صرفه جویی خواهید کرد. با این وجود، به دست آوردن چنین مهارتی می تواند برای بیشتر افراد دشوار و کمی خسته کننده باشد. در آغاز کار ممکن است دچار اشتباهاتی شوید اما اگر یک یا دو هفته به صورت مداوم تمرین کنید، همه چیز را به خوبی درک خواهید کرد . در این شرایط قادر خواهید بود همه اجزای کیبورد را به ذهن بسپارید و در مواقع مورد نیاز از آن ها استفاده کنید. این موضوع می تواند سرعت تایپ شما را افزایش دهد. اگر موقعیت دقیق هر کدام از حروف الفبا را بدانید دیگر زمان خود را برای پیدا کردن آن ها تلف نخواهید کرد. همین امر باعث افزایش سرعت تایپ می شود.

۲- بدون اینکه به مانیتور یا کیبورد نگاه کنید تایپ نمایید:

بله این گزینه دومین مهارت تایپ است که باید به دست آورید. سعی کنید این مهارت را به صورت یک عادت در بیاورید زیرا می تواند سرعت تایپ شما را افزایش دهد. بنابراین زمانی که در حال تایپ هستید، به مانیتور یا کیبورد خود نگاه نکنید. اگر می خواهید سرعت تایپ خود را افزایش دهید باید این گزینه را به خوبی انجام دهید. اما سوال اینجاست که اگر به مانیتور و کیبورد خود نگاه نکنیم دقیقا چه موقعیتی را باید انتخاب کنیم و به آن نگاه کنیم؟ خوب پاسخ این سوال را در ادامه با هم مرور می کنیم.

به مقاله خودتان نگاه کنید. زمانی که در حال تایپ متنی هستید، سعی کنید صفحه مقاله را جلوی چشمان خود قرار دهید و به آن نگاه کنید. از نگاه کردن به مانیتور یا کیبورد خودداری نمایید. حتما از خودتان می پرسید چرا باید اینکار را انجام دهیم؟ زمانی که به مانیتور یا کیبورد خودتان نگاه می کنید دچار حواس پرتی می شوید. نگاه نکردن به مانیتور یا کیبورد به شما اجازه می دهد خودتان را از این موضوع رها کنید و تنها بر روی متن مقاله تمرکز داشته باشید.

۳- فقط تایپ کنید. کارهای ویرایشی را بعدا می توانید انجام دهید:

این گزینه نیز یکی دیگر از مهارت هایی است که برای دستیابی به سرعت تایپ بالاتر به آن نیاز دارید. زمانی که می خواهید تایپ دقیق و بی نقصی داشته باشید زمان زیادی از شما گرفته خواهد شد.  به همین خاطر بهتر است تایپ کنید و به  درستی متن تایپ شده دقت نکنید. در مرحله بعدی یعنی مرحله ویرایش قادر خواهید بود تمامی اشتباهات موجود را برطرف کنید.  این گزینه نیز به شما کمک می کند دچار حواس پرتی نشوید. همین امر باعث افزایش سرعت تایپ می شود و در عین حال بهره وری شما را نیز بیشتر می کند.  سعی کنید با اندازه فونت ۱۴ یا ۱۶ تایپ کنید. زمانی که قصد دارید مقاله ای را تایپ کنید از اندازه های بزرگی همچون ۱۴ یا ۱۶ برای فونت خود استفاده کنید. اینکار باعث می شود زمان خواندن مقاله کمتر شود.

۴- از اصلاح کردن خطاها در طول تایپ خودداری کنید:

اگر می خواهید تایپ سریعی داشته باشید از اصلاح کردن خطاها در طول تایپ خودداری کنید. زمانی که به دنبال جملات اشتباه می گردید تا آن ها را اصلاح کنید، دچار حواس پرتی خواهید شد و زمان زیادی را از دست خواهید داد. اشتباهات موجود در متن  را در مرحله بعد ویرایش کنید.

همه کارهای ویرایشی همچون بررسی املای کلمات، گرامر و دقت متن تایپ شده را در مرحله ویرایش انجام دهید: همانطور که قبلا نیز ذکر کردیم تمامی کارهای ویرایشی باید در مرحله بعدی کار یعنی مرحله ویرایش انجام شود. اینکار مانع از حواس پرتی شما می شود و سرعت تایپ را تا حد زیادی افزایش می دهد.

برای یادگیری ورد ما بسته آموزش ورد + آموزش ICDL را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

دیدگاه (2)

حمیدشیری

سلام وخسته نباشید لطفا دوبخش دیگر به برنامه خوبتان اضافه کنید یک بخش کشاورزی دو بخش صنعت و زبان گرجستان را اضافه کنید با تشکر

گروه نرم افزاری ویرا

با سلام
ممنون از اینکه مترجم سخنگو ویرا انتخاب کردید.
حتما پیشنهاد شما مورد بررسی گروه نرم افزاری ویرا قرار خواهد گرفت.
موفق باشید.

دیدگاه خوتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۴ مهارت ضروری برای کار با نرم افزارهای مایکروسافت آفیس چیست؟
مطلب قبلی چگونه نرم افزارهای مایکروسافت ورد، اکسل و پاورپوینت از محیط های کاری مختلف پشتیبانی می کنند؟
۲ دیدگاه

رشد رایانه های شخصی در دنیای کسب وکار باعث رشد و توسعه نرم افزارهایی شده…

۴ مهارت ضروری برای کار با نرم افزارهای مایکروسافت آفیس چیست؟
مطلب بعدی ۴ مهارت ضروری برای کار با نرم افزارهای مایکروسافت آفیس چیست؟
۲ دیدگاه

همانطور که می دانید شرکت مایکروسافت بسته ای از نرم افزارهای مختلف و کاربردی را…

برای ارتباط با پشتیبانی ویرا، به آیدی @Vira_crm در تلگرام پیغام ارسال نمایید.